פתחו לבכם לאהבה

בוקר טוב אנשים אהובים.. הבוקר ברגע שפתחתי את עיני והתכוונתי לכתוב פנה אלי בחור מפרו הרחוקה בנימה מפלרטטת משהו. כמובן שדברים כאלה מחמיאים.. אך שמתי לב לתגובתי הנוספת שצפה לה. התחלתי לתהות כיצד הוא הגיע לבין חברי ושקלתי אם להסירו. מצאתי את עצמי מתלבטת האם פשוט להשאר נוכחת לנוכח מילותיו המתוקות על יופיי הרב, או לפתור אותו מנוכחותי. או אותי מנוכחותו…
קלטתי את עצמי בחלקיק של שניה. היכן כל האור והאהבה שלי? הרי הבנאדם בסה"כ מפרגן לי ממקום מאוד נדיב ואוהב ואני ברוב ישראליותי נבהלתי לרגע. מישהו אמר לי בפני שאני יפה.. הרעיף עלי מילים כל כך נדיבות…
אהובי… אני מניחה שזה קורה לכולנו בדרכים כאלה ואחרות. איננו מספיק נדיבים עם עצמנו כדי לאפשר לאחרים לשקף לנו את מי שאנחנו באמת. ברגע שמישהו אומר מילה נדיבה ישר אנחנו לוקחים את זה למקומות של "הוא מתחיל איתי"… איך כזה דבר קורה בכלל? מדוע אנחנו תמיד לוקחים את האמת שאחרים משקפים לנו ומחפשים את המניעים הנסתרים בכוונותיהם?
האם המציאות שלנו מדאיגה עד כדי כך שאנחנו קפואים מפחד לנוכח גילויים שכאלה מצד אחרים? פשוט גילויים של אהבה וכנות?
לקח לי רגע להתבונן באיש שפנה אלי. יוצר מוכשר… בנאדם שהטריח את עצמו להגיד לי משהו שהוא חש. ואז.. הרשאתי לעצמי לחזור לנשום.
היה בזה תחושה מהנה, פשוט לנשום ולהתענג על היופי, הפשטות והכנות שהוא שיקף לי ברוב נדיבותו. התחושה היתה מרוממת. כן.. פרגנתי לעצמי.
אהובים שלי… כן.. לאנשים לפעמים יש כוונות נסתרות, אך כל כך הרבה פעמים אנשים פשוט חושפים משהו ממחשבותיהם באומץ רב. נכון שלחלק מהאנשים זה טבע שני לפלרטט, אך עדיין.. אין צורך להבהל. אפשר פשוט להתענג על זה ולהגיד לא אם מרגישים שזה לא מתאים. בהחלט מגיע לכל אחד ואחת מכם לשמוע מאחרים עד כמה אתם יפים, טובים ומוכשרים. ואם אינכם יכולים לקבל את זה מאחרים, יתכן ויש מקום לבחון את התייחסותכם לעצמכם. לבחון עד כמה אתם אוהבים ומפרגנים לעצמכם.
החיים יפים אהובים, אם הם מסובכים, לרוב זה כוון שאנחנו מסבכים אותם.
החיים פשוטים ואנחנו מוקפים באנשים טובים כל כך… משובחים באמת.. פתחו את העיניים והסתכלו.. פתחו את ליבכם לקבל את האהבה שאחרים מוכנים בשמחה להרעיף עליכם. הרשו לקסם לקרות.. הפשירו את הפחד ותנו מקום לאהבה בליבכם.
יום מופלא היום, גשם.. בריזה קרירה וקולות ציפורים אורגים את התפאורה שלתוכה התעוררתי הבוקר. וגם אתם שם. קוראים את מילותי.. מגיבים לעיתים או סתם לוקחים משפט לחייכם וגם על הידיעה הזאת אני מתענגת.
עוד יום מופלא מלא באפשרויות לשנות את שאיננו אוהבים, עוד יום בו אפשר למלא את עצמנו באהבה ולהרעיף ממנה על אחרים. בוקר מופלא שיהיה לכם אהובי. אתם במחשבתי כל הזמן.

This entry was posted in הכתיבה שלי, מהרהורי ליבי.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*