ספונטניות

כתבתי ש"יוצאת לחופש ממילים" והינה המילים מבקשות ממני לכתוב, אז מוחלת לעצמי על ההחלטה לצאת לחופש. כנראה למילים כוונות משל עצמן.  

אז שוב שלום, חברים יקרים,

בהחלטה של חלקיק שניה שיניתי את דעתי כשראיתי את המילים חופש. אולי אני כל כך בחופש עד שיש רגעים שיש בי רצונות אחרים. וזה לא קשור למה תכננתי מראש.

מכירים את זה שלחיים יש את הרצון שלהם? אנחנו יכולים לתכנון מפה עד אח"כ, לבנות הרים של תכניות וברגע הכל יתהפך על פיו?

אז הינה, איש לא הפך את הקערה שלי על פיה ודבר לא קרה באמת, רק ברגע הבנתי שאולי לצאת לחופש ממילים, כרגע אינו נכון למילים שלי. ובחלקיק שניה החלטתי להקשיב להן.

עד כמה אתם קשובים לקולות הפנימיים שמדברים אליכם? לא אלו שמכניסים ספקות, אלא אלו שגורמים לכם לפעמים להיות ספונטניים, או נותנים לכם רעיונות בלתי שגרתיים, מציעים לכם כיווני חשיבה חדשים פתאום?

יודעת שרבים מהאנשים אוהבים לפעול על פי תכנון, קרה לכם פעם שתכננתם ופתאום היתה לכם הרגשה שאתם צריכים לעשות את הדברים אחרת? מה קרה אם הקשבתם להם? האם היו פעמים שהתעלמתם מהם כי התעסקתם עם מה יגידו אם תשנו תכניות? או פשוט ההנעה שלכם לסיים משימות, או ללכת לפי תכנון גרם לכם להתעלם ממה שעבר בראשיכם?

אני מאוד קשובה למה שעובר בראשי, בתחושותי. מאוד. לפעמים עד לרמה שאני יכולה להגיד משפט ולהגיע למסקנה שהוא לא מדוייק ולשנות אותו באמצע. מן דבר שכזה שגורם לי לפסוע בדרך שלי באופן מדוייק יותר.

לכולנו יש מחשבות כאלה שעוברות בראשינו. כולנו מדברים אל עצמנו ברמה כזו או אחרת, או מדברים לאחרים בראשינו, שיחות שלמות שוחחתי עם אנשים ובסופו של דבר שבפועל שוחחתי עם האדם, כבר הייתי מגובשת עם עצמי ואמרתי רק מה שהיה נדרש ולא מה שרציתי להגיד מלכתחילה.

לא יודעת אם אנשים אחרים מנהלים שיחות עם עצמם. אני מניחה שכן. דיונים של בעד ונגד, או כל מיני סוגים של דיאלוגים. בכולן תובנות שיכולות ללמד אותנו על עצמנו אם נהיה קשובים, בכולן יש משהו שיכול לעזור לנו ללכת בדרך שהיא יותר מדוייקת למי שאנחנו.

בכל הפעמים שבגחמה של רגע החלטתי לעשות דברים אחרת, כי פתאום עברה בי מחשבה אחרת, דברים נפלאים קרו. תמיד.

מציעה לכם לבדוק את הדבר הזה… אם יש לכם מחשבה אחרת, תנו לה צ'אנס וראו מה קורה. לפעמים התפניות האלו הן הדברים הכי טובים שאנחנו עושים עבור עצמנו. גם אם הן תפניות קטנות.

מכירים את זה שהלכתם לאיזה מקום וקניתם פריט שלא תכננתם מראש וואו, איזה קניה מוצלחת זו היתה?  

זה כזה, רק שזה עובד עם הרבה דברים. אתם עובדים עם הרבה מחשבות, בדקו מה קורה כשאתם משנים את התכנונים אם זה אפשרי ויש בכם הנעה חזקה לשנות. מוציאה מתוך זה את המחשבות שמונעות מתוך פחד. לאלו אל תקשיבו.

מוצאי שבת, יום מדהים וימים רבים עוד לפנינו. ימי חול וימי חג, הזדמנויות להיות ספונטניים.. להקשיב לקולות הפנימיים שבתוכנו שמבקשים לשנות דפוסים, שמביאים רעיונות חדשים ורעננים לפעמים בחלקיק שניה.
תנו להם צ'אנס. תנו לעצמכם צ'אנס. היו יצירתיים ותראו איזה דברים נפלאים קורים בחייכם.   כדי שהקסם יקרה, אתם צריכים להפעיל אותו.  

אנשים יקרים ואהובים, גם אתם שאינני מכירה, שאו ברכה, היו נפלאים כפי שרק אתם יכולים להיות ואיש לא.  

שבוע טוב.

This entry was posted in הכתיבה שלי, מהרהורי ליבי.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*