חוסר ודאות

לפני כמה ימים חברה כתבה משהו והזכירה את המושג "חוסר ודאות".
זוכרת שהיה לי מה לומר על זה אך הייתי באמצע של כמה דברים ולא היה לי זמן לכתוב.

ועכשיו, שהירח הזה תלוי גבוה בשמיים בינות לעננים ויש פחות משעה לעליית הבוקר יש לי זמן לכתוב.

אז, לא ידעתי מה ארצה לכתוב.. אך ידעתי שארצה ועכשיו זה עלה במחשבתי "חוסר וודאות".

עבור הרבה מהאנשים זה ביטוי שנושא הקשר שלילי.. ואילו בעיני הוא משהו אחר.

לפני שנים במצבים הזויים שחוויתי זוכרת את תחושת אי הידיעה באופן מוקצן. כשאנשים או מצבים העלו בי סימני שאלה לגבי הדרך שלי. היו אלו אתגרים רציניים לחיוביות שבי והרגשתי שיש בהם קצת כאוס והרבה אי ידיעה.

כשמתבוננת בזה נזכרת ברגע בו נפל לי אסימון או שניים למח והבנתי שכל מה שנראה לכאורה משובש… לא מובן.. ואולי שיבוש בדרך שלי.. אי הידיעה מה יהיה.. כל זה בעצם רק אוסף של אתגרים ולא יותר מזה. פתאום הבנתי שיש בזה הרבה למידה וברכה עבורי.

הבנתי שיש דברים שקורים בחיים שאין לנו שליטה עליהם. לא הכל בידינו ולעיתים אנחנו רואים את הצעד הבא שלנו ויש לנו מטרה לנגד עינינו אך איננו רואים את כל הדרך.

זה מרגיש קצת כמו ללכת עם כיסוי עיניים מבלי לדעת היכן תניח את רגלך בפעם הבאה ובמה תתקל.

מצחיק.. הרגע הבנתי שתחושת אי וודאות יכולה להיות ממכרת למדי למי שאוהב הרפתקאות.

אומרת ומחייכת. תמיד הייתי סקרנית באופן חיובי ביותר אך במיוחד מאז הבנתי שזה בזבוז אנרגיה ואין טעם בלהיות מטולטלים מהראיה האנושית המוגבלת שלנו. ההרגשה עבורי היא כמו לדעת בסתר ליבך שעושים לך מסיבת הפתעה מבלי לדעת מתי מי ובאיזה אופן.
עבורי זו סוג של ציפיה שנבנית ומעלה את רף ההתרגשות.

ככל שהלכתי בדרכי והתמודדתי עם אתגרים למדתי על הכוחות והמסוגלות בתוכי להתמודד איתם. זה כמו משחק מחבואים עם עצמי. רק משחק… וחייבת לומר מאוד מהנה.

פעם הייתי מחפשת את האתגרים כי הבנתי שיש בהם הרבה רווח והנאה עבורי ואני אוהבת לשחק.. ואחרי זה הבנתי, שיש רגעים לשעשוע ויש רגעים לרגיעה מחוייכת.

מה שצריך לקרות קורה בדיוק מושלם.. אז אין באמת למה לבזבז אנרגיה על רצון לדעת מה בהמשך.

החיים מצד אחד לא מגיעים עם תעודת ביטוח.. הם יכולים להיות מורכבים או פשוטים.. ואי אפשר לדעת מה צפון לנו. עם זאת.. ההחלטה אם לקחת את מה שקורה בסבבה או לא.. להנות מהחוויה הזאת שנקראת חיים.. ומהאתגרים שהיא מביאה.. זה לגמרי בידיים שלנו.

אני נהנית מהחוויה שלי.. ואני אוהבת הפתעות. ואי ידיעה מבורכת בעיני. זה לא כיף לחפש את המטמון כשיודעים מהו והיכן הוא מוחבא.

כזאת אני.. כל יום מתעוררת בציפיה להרבה הפתעות מרגשות ומעניינות. הכי אוהבת שמפתיעים אותי. לא צריכה הבטחה לדבר כזה או אחר.

יש בי וודאות לגבי הדיוק בארועים. מסקרן אותי איך ומה יקרה אך אין לי צורך לשלוט במה שקורה או לדעת מראש כדי להרגיש בטוחה. כל מה שיקרה מושלם בעיני.
יש בי סקרנות מלאת ציפיה והתרגשות אך אינני רוצה לדעת מראש. נהפוך הוא. רוצה להיות מופתעת.

בוקר טוב. 💖

This entry was posted in הכתיבה שלי, מהרהורי ליבי.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*